Student fizjoterapii na konferencji „Next Gen Przyszłość w Unii”

W ramach obchodów 20 lat Polski w Unii Europejskiej, w dniu 26 kwietnia 2024 roku w Centrum Nauki Kopernik odbyła się konferencja NextGen "Przyszłość w Unii" z udziałem wielu ekspertów, m.in. polityków, przedstawicieli nauki, NGO oraz mediów.

W wydarzeniu tym uczestniczył Jakub Stefańczyk, student I roku fizjoterapii, który jest członkiem Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem. Wziął udział w dyskusji o ważnych problemach, takich jak odpowiedzialna transformacja energetyczna, rola młodych w UE, zdrowie psychiczne, AI, współpraca międzyludzka. Kluczowym punktem było wydarzenie specjalne pod hasłem „Co Unia może zaproponować młodym”, w którym wziął udział Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Młodzi ludzie otrzymali zaproszenie do projektu "Stan Młodych".

Jakub Stefańczyk jest członkiem organu opiniującego Sejmu III RP - Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem (Zespół ds. Zdrowia i Sportu oraz zespół ds. Edukacji i Wychowania), członkiem zarządu organizacji społecznej promującej idee założycielskie UE – MGS, członkiem Rady ds. Edukacji Ekonomicznej Młodzieży, laureatem ogólnopolskiego konkursu Econverse Cup. Jako student kierunku fizjoterapia jest członkiem zarządu Koła Naukowego „Zdrowe życie”.

Gratulujemy panie Jakubie i życzymy powodzenia w działalności.