Ćwiczenia dla studentów II i III roku Ratownictwa Medycznego (aktualizacja 23.01.2023)

Reracja z wydarzenia na stronach Uniwersytety Warmińsko-Mazurskiego:
http://www.uwm.edu.pl/egazeta/same-trudne-przypadki-czyli-cwiczenia-ratownictwa-medycznego


W dniu 13 stycznia 2023 r. Szkoła Zdrowia Publicznego Collegium Medicum UWM w Olsztynie organizuje ćwiczenia dla studentów II i III roku Ratownictwa Medycznego oraz Koła Medycyny Ratunkowej Wydziału Lekarskiego z zakresu „Medycyny katastrof”. W ćwiczeniach gościnnie wezmą udział studenci III roku ratownictwa medycznego z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, a także przedstawiciele kilku jednostek ochotniczych straży pożarnych województwa warmińsko-mazurskiego.

Celem przedsięwzięcia jest podniesienie przez studentów poziomu umiejętności dotyczących segregacji medycznej (pierwotnej, wtórnej), organizacji akcji ratunkowej na miejscu zdarzenia, a także radzenia sobie z napływem dużej ilości pacjentów do szpitalnego oddziału ratunkowego.

Studenci przećwiczą praktyczne elementy współdziałania, segregacji medycznej, organizacji akcji ratunkowej na miejscu zdarzenia, co stanowi jeden z elementów medycznych czynności ratunkowych zgodnych z Ustawą o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

Ćwiczenia odbędą się w Centrum Symulacji Medycznych Collegium Medicum UWM w Olsztynie - Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie al. Warszawska 30, 10-082 Olsztyn

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.