I konferencja szkoleniowo – naukowa: Pielęgniarstwo – jako zawód, nauka i sztuka wobec współczesnych wyzwań (podsumowanie)

16 października 2020 roku odbyła się I konferencja szkoleniowo-naukowa pod hasłem ,,Pielęgniarstwo – jako zawód, nauka i sztuka wobec współczesnych wyzwań” w połączeniu z inauguracją roku akademickiego na kierunku studów pielęgniarstwo  w Collegium Medicum w Olsztynie i Filii UWM w Ełku. Program konferencji był bardzo interesujący, a termin nie przypadkowy. Po pierwsze, decyzją Międzynarodowej Rady Pielęgniarek na 72. Światowym Zgromadzeniu Zdrowia w Genewie, rok 2020 został ogłoszony Międzynarodowym Rokiem Pielęgniarki i Położnej. Jak wskazała w wystąpieniu inauguracyjnym Pani dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek – Konsultant Krajowy w dz. Pielęgniarstwa Pediatrycznego ustanowienie roku 2020 Rokiem Pielęgniarki i Położnej ma związek z 200. rocznicą urodzin twórczyni nowoczesnego pielęgniarstwa, Florence Nightingale. Promocja naszego pięknego zawodu pielęgniarki, położnej jest bardzo potrzebna, ponieważ wciąż brakuje kadr na rynku usług medycznych. Po drugie, po wieloletnich staraniach w roku akademickim 2020/2021 rozpoczęto kształcenie w zawodzie pielęgniarki na kierunku studiów pielęgniarstwo  w Filii UWM w Ełku. Wszystkim studentom życzymy dużo siły i wytrwałości w odkrywaniu w sobie talentu, pasji i powołania, które są podstawą studiowania na kierunku pielęgniarstwo. Prelegentom dziękujemy za zaangażowanie i ciekawe tematy.

Do zobaczenia na kolejnej edycji konferencji!

dr n. med. Ewa Kupcewicz
V-ce Dyrektor ds. rozwoju SZP
Pełnomocnik Rektora ds. rozwoju kierunku studiów pielęgniarstwo

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji z konferencji:

https://uwmelkbbb.edu.pl/playback/presentation/2.0/playback.html?meetingId=3d4f4cb6ab186c8aa7c605376d49694c2257deff-1602837957488