Konferencja naukowa w NIGRiR 06-07.11

Szanowni Państwo,

mamy przyjemność zaprosić Państwa na ogólnopolską konferencję naukową „Obecne wyzwania, innowacje w badaniach klinicznych” która odbędzie się w dniach 6–7.11.2023 r. Do udziału w spotkaniu naukowym zapraszamy personel medyczny, specjalistów z obszaru zdrowia publicznego i dziedzin pokrewnych, nauk podstawowych oraz studentów kierunków medycznych, stowarzyszenia pacjenckie i gości indywidulanych, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę w obszarze badań klinicznych.

Celem konferencji będzie zbadanie i próba zdefiniowania wyzwań środowiska badań klinicznych w Polsce oraz ośrodków zagranicznych, w obecnej sytuacji pandemicznej. Omówienie kierunków innowacji w gronie doświadczonych specjalistów z zakresu zarządzania badaniami klinicznym oraz głównych badaczy i pacjentów, współtwórców badań klinicznych, reprezentujących polskie i międzynarodowe środowisko naukowe, biznesowe oraz przedstawicieli administracji publicznej. Tematem dyskusji będą nowe strategie i wyzwania jakie pojawiają się w obszarze badań klinicznych, dotyczące wprowadzanych innowacji i zastosowania nowych metod badawczych, w tym wykorzystania analityki danych i AI, w badaniach klinicznych. Webinary zagraniczne będą transmitowane w j. angielskim.

Drugi dzień konferencji poświęcony będzie obecności pacjenta, współtwórcy całego procesu badania klinicznego, z udziałem stowarzyszeń pacjenckich – partnerów panelu. Ta część konferencji została zaplanowana w module otwartym dla środowiska medycznego, stowarzyszeń pacjenckich oraz osób indywidualnych, które chciałyby poszerzyć swoją wiedzę o badaniach klinicznych, są w badaniach klinicznych lub rozważają udział w badaniach.

Konferencja będzie miała charakter hybrydowy. Spotkanie stacjonarne odbędzie się w Auli Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji, przy ul. Spartańskiej 1 w Warszawie, oraz on-line, po zalogowaniu na stronie konferencji.
Serdecznie zapraszamy Państwa do aktywnego uczestnictwa w naszym wydarzeniu.

Link do agendy wydarzenia - https://innowacjewbadaniach.medius.com.pl/

Patronat medialny wydarzenia – czasopismo naukowe Reumatologia

Organ Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji.

Najnowszy numer  (Open Access) jest dostępny pod linkiem: https://reu.termedia.pl/