Laureatka konkursu o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Sylwii Queen Silvia Nursing Award 2019

Z radością pragnę poinformować o kolejnym sukcesie studentów Kierunku Pielęgniarstwo.  Tegoroczną Laureatką czwartej polskiej edycji konkursu o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Sylwii (Queen Silvia Nursing Award), została studentka trzeciego roku studiów pielęgniarskich  Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie Agnieszka Napieralska .

Od 2013 roku 23 grudnia, w dniu urodzin Jej Królewskiej Mości Królowej Szwecji Sylwii ogłaszane są wyniki corocznego konkursu o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Sylwii.  Celem konkursu jest podkreślenie znaczenia roli pielęgniarki i pielęgniarza, poprawa opieki nad osobami starszymi i cierpiącymi na demencje, a także umożliwienie rozwoju zawodowego pielęgniarkom i pielęgniarzom. W tym roku tematyka konkursu została poszerzona o innowacyjne pomysły mające na celu usprawnienie pracy pielęgniarki i pielęgniarza oraz rozwój opieki nad pacjentem dorosłym. Zwycięski pomysł Agnieszki Napieralskiej zatytułowany jest „Video instruktaż"  i ma na celu opracowanie przez pielęgniarki biblioteki filmów edukacyjnych, które będą dedykowane rodzinom opiekującym się pacjentem w warunkach domowych .

Nagroda Pielęgniarska Królowej Sylwii przyznawana jest w Szwecji, Finlandii, Polsce oraz Niemczech, a  stypendium dla laureata  konkursu zostało ustanowione  przez organizację Swedish Care International.

Laureatce serdecznie gratulujemy i życzymy pięknego i twórczego spotkania z Jej Królewską Mością, Królową Szwecji Sylwią.