Nabór do monografii naukowej pt.: „Wybrane aspekty stanu zdrowia osób mieszkających na terenie Polski – przegląd i badania”

Szanowni Państwo,
zapraszamy do współtworzenia recenzowanej monografii naukowej pt.: „WYBRANE ASPEKTY STANU ZDROWIA OSÓB MIESZKAJĄCYCH NA TERENIE POLSKI – PRZEGLĄD I BADANIA”, do której prowadzony jest nabór rozdziałów o charakterze przeglądowym, jak i badawczym.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) definiuje pojęcie zdrowia jako ,,stan pełnego dobrostanu fizycznego, psychicznego i społecznego, a nie tylko brak choroby czy niepełnosprawności". Postrzeganie stanu zdrowia jest kwestią bardzo indywidualną i subiektywną oraz może ulegać zmianie np. pod wpływem czynników społecznych, czy ekonomicznych. Głównym celem tej monografii jest zebranie wiedzy oraz wyników badań na temat stanu zdrowia fizycznego, psychicznego oraz społecznego. Mile widziane będą prace wykorzystujące obiektywne narzędzia badawcze, jak i przedstawiające rezultaty badań ankietowych. Zachęcamy Państwa do nadsyłania prac, zarówno przeglądowych, jak i badawczych, poruszających problematykę zdrowia.

Nadesłane pełnotekstowe prace będą podlegać rzetelnej i skrupulatnej ocenie recenzentów.

Więcej informacji na temat naboru rozdziałów do monografii naukowej oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie:
http://www.wydawnictwo-tygiel.pl/monografia-naukowa-pt-wybrane-aspekty-stanu-zdrowia-osob-mieszkajacych-na-terenie-polski-przeglad-i-badania/

Zapraszamy do współtworzenia monografii naukowej, dzięki której Państwa prace zostaną udostępnione szerokiemu gronu odbiorców. Do przygotowania rozdziałów do monografii naukowej zachęcamy pracowników naukowych, doktorantów i studentów.

Z poważaniem,
Alicja Danielewska
Wydawnictwo Naukowe TYGIEL