Reprezentacja kierunku Dietetyka na Turnieju Dietetycznym „Nutriada" w Krakowie

W dniach 5 -6 maja 2023 r. odbyła się VII odsłona Turnieju Dietetycznego „Nutriada” organizowanego przez kierunek Dietetyka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

W tym roku po raz pierwszy drużyna studentek I roku kierunku dietetyka studiów magisterskich Panie Kinga SzajkowskaWiktoria Stepnowska oraz Paulina Prostko, miały możliwość reprezentować na Turnieju Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

Pierwszy dzień konkursu składał się z pięciu konkurencji dotyczących aspektów dietetycznych i technologicznych. Po tym etapie przedstawicielki kierunku dietetyka uplasowały się na trzecim miejscu w kategorii konkursowej pt.,,Stawiam na...". Natomiast drugiego dnia odbywała się konkurencja kliniczna, w której nasze studentki zmierzyły się z przypadkiem pediatrycznym.

Uczestnictwo w Turnieju pozwoliło studentkom na zdobycie nowych doświadczeń oraz sprawdzenie swojej wiedzy.  Ostatecznie drużyna uplasowała się na 11 pozycji spośród 17 zespołów. Biorąc pod uwagę debiut w tym konkursie - to całkiem wysoko.

Ogromnie gratulujemy!"