Szkolenie - "Gimnastyka słowiańska w tradycji białoruskiej"

Szanowni Państwo

Społeczność Akademicka Szkoły Zdrowia Publicznego, Collegium Medium Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie
Studenci oraz Nauczyciele Akademiccy,

Szanowni Goście

Serdecznie zapraszamy na wykład otwarty pt.: „Gimnastyka słowiańska w tradycji białoruskiej”, który odbędzie się w formie zdalnej, w dniu 07 czerwca 2021 r, godz. 18:00 na platformie BigBlueButton.
Gimnastyka słowiańska w tradycji białoruskiej to zestaw ćwiczeń, który angażuje mięśnie grzbietu, brzucha oraz dna miednicy wpływając na postawę całego ciała. Układ ćwiczeń wskazuje na wyraźne podobieństwo do tzw. pozycji wertykalnych stosowanych obecnie w pierwszym i drugim okresie porodu, dlatego też gimnastyka coraz częściej podejmowana jest przez kobiety w ciąży. Mając na uwadze preferencje pacjentek jak również bezpieczeństwo i skuteczność interwencji stosowanych w położnictwie i ginekologii, należy podjąć pilne działania szerszego, naukowego poznania aspektów zdrowotnych gimnastyki.
Wykład może zainteresować studentów kierunków położnictwo, pielęgniarstwo, fizjoterapia oraz nauczycieli akademickich-badaczy, specjalistów z dziedziny nauk o zdrowiu i medycyny. Stanowi pretekst do podjęcia interdyscyplinarnej dyskusji oraz współpracy naukowej.

Serdecznie zapraszam
Dr n. o zdr. Natasza Tobiasz-Kałkun
Kierownik Katedry Położnictwa SZP UWM w Olsztynie