Zaproszenie na debatę "Pod dobrą opieką"

Szanowni Państwo, 

W Polsce od lat brakuje pielęgniarek i położnych, a średnia wieku pracujących w zawodzie, jest coraz wyższa.

Międzynarodowy Rok Pielęgniarek i Położonych jest okazją, by porozmawiać o wyzwaniach związanych z tymi zawodami. Dlatego „Gazeta Wyborcza” wraz z Naczelną Izbą Pielęgniarek i Położnych oraz firmami ARJO, Skamex i Novamed zainicjowała i prowadzi akcję „Pod dobrą opieką”.  

Jej celem jest dyskusja i próba znalezienia sposobów na zmianę społecznego odbioru zawodu pielęgniarki i położnej, poprawa warunków pracy położnej i pielęgniarki, promocja tych zawodów,a także polepszenie ich relacji z lekarzami i pacjentami. 

Chcielibyśmy zaprosić na czwartą debatę online w projekcie "Pod dobrą opieką" (ze względu na trwającą pandemię koronawirusa, zrezygnowaliśmy z debat z udziałem publiczności), podczas której poruszymy temat prestiżu zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce.

Ile powinny zarabiać pielęgniarki i położne, by nie musiały pracować na kilku etatach? By czuły się docenione odpowiednio do rangi zawodu? Z drugiej strony - jak szpitale mają znaleźć na to środki?

Wiele pielęgniarek uważanych jest za niespełnione lekarki. Czy to prawda? I czy jeśli ten zawód jest prestiżowy to, co ten prestiż wyznacza?

Udział w panelu tematycznym "Pod dobrą opieką" potwierdzili:

  • Zofia Małas - Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych
  • Weronika Nawara - Pielęgniarka, autorka książki "W czepku urodzona"
  • Robert Mołdach - Prezes Instytutu Zdrowia i Demokracji
  • Konrad Pianko - President Central Eastern Europe Arjo
  • Lek Sławomir Gondek - Dyrektor Naukowy firmy Skamex


Transmisja debaty na żywo we wtorek 29 września o godz. 17.30 na www.wyborcza.pl oraz Facebooku Wideo Wyborcza.pl  

Zachęcamy do wcześniejszej rejestracji: www.wyborcza.pl/pdoprestiz

Oraz na wydarzenie na Facebooku: Pod dobrą opieką 

Dzięki rejestracji otrzymają Państwo dostęp do materiałów szkoleniowych partnerów oraz będą mogli aktywować bezpłatną prenumeratę Wyborczej.