Międzynarodowa Konferencja naukowa „PHYSICAL ACTIVITY, HEALTH AND QUALITY OF LIFE“,

W dniach 24-26 kwietnia dr hab. Robert Podstawski, prof. UWM pracownik Katedry Fizjoterapii, uczestniczył w Międzynarodowej Konferencji naukowej „PHYSICAL ACTIVITY, HEALTH AND QUALITY OF LIFE“, która odbyła się w miejscowości Ružín, niedaleko od Košic na Słowacji.

W czasie konferencji dr hab. Robert Podstawski, prof. UWM przedstawił wyniki ze swoich ostatnich badań dotyczących wpływu stresu termalnego na parametry fizjologiczne człowieka nt.: Potential effects of Finnish sauna use in the process of improving body composition characteristics.

Prof. R. Podstawski został zaproszony na staż naukowy na Pavol Jozef Šafárik University in Košice, który ma zapoczątkować współpracę naukową pomiędzy naszymi uniwersytetami.