Problemy zdrowia publicznego w ocenie młodzieży

10 maja 2024 r. student I roku fizjoterapii UWM, Jakub Stefańczyk, jako członek Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem, uczestniczył w posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Młodzieży w gmachu Senatu. Senatorowie i przedstawiciele rządu prowadzili dialog z młodym pokoleniem o potrzebie przemian. Tematem dyskusji było zdrowie publiczne, podstawy kształcenia ruchowego w edukacji, rolę kształcenia sportowego osób z niepełnosprawnościami, czy też stosowanie fizjoterapii w szkołach. Na posiedzeniu zadeklarowano rozważenie propozycji Parlamentu Młodych Rzeczpospolitej Polskiej. Młodzi działacze dowiedzieli się ponadto, jak powinni formułować opinie kierowane do organów rządowych, co będzie miało istotny wpływ na skuteczność podejmowanych działań.