Badanie znaczenia pracy w życiu osób studiujących – Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Szanowni Państwo,

jestem studentką socjologii na Wydziale Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. W ramach badania do pracy magisterskiej przygotowałam ankietę na temat pracy zarobkowej i jej znaczenia w życiu studentów. Ankieta jest skierowana do osób studiujących na największych polskich uczelniach – pod względem liczby studentów – jeden uniwersytet i politechnika (jeśli jest) z każdego województwa.  Do wzięcia udziału zaproszeni są studenci wszystkich lat, kierunków i form studiów.

W badaniu pytam o to co studenci myślą o pracy zarobkowej i jakie ma ona dla nich znaczenie, a także o ich doświadczenia związane z pracą, jeśli już wkroczyli na rynek pracy (w tym m.in. o kwestie łączenia studiów i pracy). W związku z tym, że ankieta zawiera zróżnicowane pytania, jest ona skierowana do wszystkich osób studiujących, także tych, które pierwsze doświadczenia zawodowe mają dopiero przed sobą.

Bardzo zależy mi na odpowiedziach studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w rozpowszechnieniu informacji o badaniu wśród osób studiujących na Państwa wydziale.

Jeżeli to możliwe, proszę o udostępnienie zaproszenia na przykład mailowo lub na stronie internetowej/w mediach społecznościowych. Byłabym także wdzięczna za przekazanie niniejszej wiadomości do starostów (lub innych reprezentantów poszczególnych roczników), samorządu studenckiego, kół naukowych lub innych instytucji akademickich i organizacji studenckich, które mogłyby rozpowszechnić tę informację wśród osób studiujących na Państwa wydziale. Bardzo zależy mi na tym, aby ankieta dotarła do jak najszerszego grona studentów z różnych roczników i kierunków studiów.

Link do ankiety znajduje się tutaj: https://badanie.ws.uw.edu.pl/index.php/298326?lang=pl.

W załączniku przesyłam również zaświadczenie promotorki mojej pracy dyplomowej – dr hab. Anny Kiersztyn oraz plakat z informacją o badaniu.

Oczywiście z przyjemnością podzielę się wynikami mojego badania, jeżeli chcieliby je Państwo poznać. Być może część z nich będzie dla Państwa interesująca, na przykład w temacie łączenia studiów z pracą zarobkową.

Z wyrazami szacunku,
Katarzyna Prachnio