Dni otwarte UWM

W piątek 20.05.2022r. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski przygotował dla przyszłych studentów Dni Otwarte.
Nasz wydział również przystąpił do organizacji tego wydarzenia. Studenci Szkoły Zdrowia Publicznego przygotowali w Centrum Symulacji Medycznej stanowiska, odpowiadające poszczególnym kierunkom studiów.
Studentki II roku Położnictwa : Gabriela Żołądek, Julia Ciechanowicz oraz Patrycja Bartosiewicz czynnie wzięły udział w Dniu Otwartym - prowadziły rozmowy na temat Położnictwa w SZP, pod Ich okiem można było sprawdzić się w jednych z wielu czynności wykonywanych na danym kierunku studiów np. przyjmowanie porodu fizjologicznego, cewnikowanie pacjentki, wykonanie cytologii, pobranie krwi. Każdy uczestnik wydarzenia miał okazję poznać zasady samobadania piersi oraz wykrywania niepokojących zmian. Więcej zdjęć w galerii Katedry.