Katedra Fizjoterapii pomaga młodzieży w wyborze kierunku studiów

W dniu 23.05.2024 r. Katedra Fizjoterapii gościła młodzież z klasy pierwszej V Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie. Była to grupa zainteresowana studiami z zakresu nauk o zdrowiu. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego warto studiować fizjoterapię właśnie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, obejrzeli bazę dydaktyczną i wysłuchali wykładu pt. „Fizjoterapia w sporcie”.

Spotkanie z młodzieżą poprowadzili pracownicy Katedry Fizjoterapii – dr Barbara Juśkiewicz-Swaczyna, mgr Dominik Sitarski i mgr Katarzyna Stasiewicz.

Katedra Fizjoterapii jest otwarta na takie wizyty, dzięki którym młodzi ludzie na kilka lat przed podjęciem decyzji o wyborze studiów, mogą poznać specyfikę kierunku, możliwości pracy w wybranym zawodzie.

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Uczniów, że fizjoterapia to zawód z przyszłością.