Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki

22. edycja Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki zgromadziła w naszej szkole młodych odkrywców, którzy mieli okazję wziąć udział w warsztatach z różnych dziedzin nauki. Dzieci odkrywały tajemnice mikroświata, zdrowego odżywiania, a także poznały szczegóły pracy fizjoterapeuty

Podczas zajęć o zdrowym stylu życia dzieci tworzyły plakaty „talerz zdrowia” i degustowały ciasto pomidorowe oraz wodę z cytryną i miętą. Na warsztatach poświęconych mikroorganizmom najmłodsi uczestnicy podziwiali różnorodność bakterii pod mikroskopem, a ich kreatywne prace zostały nagrodzone. Z kolei na zajęciach o kleszczach i pasożytach dzieci wykonały modele z ciasta i nauczyły się, jak unikać zagrożeń związanych z tymi stawonogami. Warsztaty z fizjoterapii przybliżyły rolę tego zawodu w rehabilitacji pacjentów, a uczestnicy zajęć o krwi mieli możliwość oznaczenia grupy krwi AB0 i Rh oraz naukę pobierania „sztucznej krwi” na fantomie.