Polskie Towarzystwo Mikrobiologów - zaproszenie do członkostwa

Zaproszenie do członkostwa w Polskim Towarzystwie Mikrobiologów

Polskie Towarzystwo Mikrobiologów, oddział terenowy w Olsztynie zaprasza do przystąpienia do organizacji wszystkich naukowców, doktorantów, którym bliskie są zagadnienia związane z szeroko pojętą mikrobiologią.

Informacje dotyczące rejestracji, wysokości składki członkowskiej i powodach, dla których warto przystąpić do Towarzystwa znajdują się na stronach: składki, deklaracja.

Deklarację należy wysłać na adres: wioleta.chajęcka.@uwm.edu.pl lub joanna.gajewska@uwm.edu.pl

Oddział olsztyński Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów zrzesza obecnie 25 członków, wśród których są mikrobiolodzy - pracownicy UWM, diagności laboratoryjni oraz doktoranci. Organizujemy wykłady on-line gości z całej Polski oraz za zagranicy, seminaria naukowe oraz posiedzenia naukowo-szkoleniowe. Diagności laboratoryjni mają możliwość uzyskania punktów edukacyjnych za udział w organizowanych przez nas szkoleniach. Młodzi naukowcy, będący członkami PTM mają możliwość ubiegania się o granty FEMS (Research and Training Grant, Meeting Attendance Grant, Congress Attendance Grant), wyjazdy w ramach FEMS Summer School for Postdocs. Ponadto do 15 kwietnia 2025 roku członkowie PTM mają możliwość bezpłatnego opublikowania artykułów przeglądowych (w tym MiniReview), które napłyną do Redakcji Advancements of Microbiology (Postępy Mikrobiologii). Członkowie mogą także ubiegać się o stypendia PTM oraz nagrody, m.in. Nagrodę Naukową Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów im. prof. Edmunda Mikulaszka.

Serdecznie zapraszamy!