Udział studentów w Mistrzostwach Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym

W dniu 28.05.2024 r. studenci kierunku Ratownictwo Medyczne wzięli udział w Mistrzostwach Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym, organizowanych przez Gdański Uniwersytet Medyczny.

Była to doskonała okazja do nauki pracy zespołowej i sprawdzenia swoich umiejętności w symulowanych sytuacjach, które mogłyby wystąpić w rzeczywistości.

W zawodach uczestniczyło 12 zespołów, które miały do wykonania 13 trudnych zadań. Jednym z nich było ratowanie drwala, którego noga została przygnieciona przez spadający konar. Nasza uczelnia wystawiła trzy trzyosobowe zespoły. Najlepszy wynik wśród naszych drużyn osiągnęli: Stanisław Mężykowski, Jakub Kopczyński i Jakub Rydelin, zajmując 4. miejsce na 12 drużyn. Nasi ratownicy zmierzyli się również z innymi wyzwaniami, takimi jak: odma prężna urazowa, niestabilna bradykardia, zaburzenia psychiczne oraz zawał serca.

W zawodach sędziowali pracownicy Katedry Ratownictwa Medycznego: dr Paweł Jastrzębski, mgr Tadeusz Miłowski oraz dr inż. Ewa Kowalska.