Wizyta studyjna studentek Dietetyki w Klinice Chirurgii Ogólnej, Gastroenerologicznej i Onkologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

W dniach 19 i 26 stycznia 2024 roku grupa studentek z II r. kierunku Dietetyka studia magisterskie odbyła wizytę studyjną w Klinice Chirurgii Ogólnej, Gastroenerologicznej i Onkologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Centralnym Szpitalu Klinicznym przy ulicy Banacha w Warszawie.

Podczas wizyty studentki zapoznały się z organizacją i funkcjonowaniem kliniki oraz specyfiką pracy z pacjentem wymagającym leczenia żywieniowego. Studentki miały możliwość rozmowy z pacjentami żywionymi zarówno dojelitowo jak i pozajelitowo, oceny stanu odżywienia czy ogólnego samopoczucia pacjenta. Wiedza zdobyta podczas zajęć w Klinice niewątpliwie będzie procentować w dalszej pracy z pacjentami.

Wizyta studyjna odbyła się na zaproszenie pana dr hab. n.med. Michała Ławińskiego Składamy ogromne podziękowania Panu Doktorowi  za zaproszenie i ciepłe przyjęcie nas w Klinice. Dziękujemy, za możliwość poszerzenia naszej wiedzy i praktycznego jej wykorzystania.