Wyjątkowe wyróżnienie podczas 60-lecia PTDL

Szkoła Zdrowia Publicznego UWM została doceniona podczas obchodów 60-lecia Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej w Krakowie.

Wydarzenie połączone z konferencją naukową pn. „Wyzwania medycyny laboratoryjnej – współczesność i przyszłość” było okazją do zaprezentowania dokonań dr n. med. Blanki Wolszczak-Biedrzyckiej i mgr Anny Bieńkowskiej. Podczas sesji plakatowej o tematyce „Choroby zakaźne” zaprezentowały swoje doniesienia zjazdowe dotyczące wskaźników stanu zapalnego wykorzystywanych w diagnostyce i leczeniu COVID-19.

Wkład w rozwój medycyny laboratoryjnej dr n. med. Blanki Wolszczak-Biedrzycka i mgr Anny Bieńkowskiej został doceniony podczas uroczystej gali, na której zostały uhonorowane odznaczeniami „PTDL w uznaniu zasług” za wieloletnie zaangażowanie w rozwój Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej.

W jubileuszu i konferencji, które odbyły się w dniach 20-21 września 2024 roku w Krakowie wzięły udział trzy naukowczynie reprezentujące Szkołę Zdrowia Publicznego UWM: dr n. med. Blanka Wolszczak-Biedrzycka, mgr Anna Bieńkowska i mgr Iwona Kowalczyk z Katedry Psychologii i Socjologii Zdrowia oraz Zdrowia Publicznego.

Gratulujemy!