XVI Ogólnopolskie Mistrzostwa w Ratownictwie

W dniach 7-9 czerwca w Barczewie odbyła się XVI edycja Ogólnopolskich Mistrzostw w Ratownictwie w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Studenci kierunku ratownictwa medycznego, będący członkami SKN Ratownictwa Medycznego, zaprezentowali swoje umiejętności w dwóch 4-osobowych zespołach.

33 drużyny z całej Polski stawiały czoła 18 różnorodnym konkurencjom. Musiały działać szybko — tamować masywne krwotoki, przeprowadzać trudne ewakuacje i udzielać pomocy poszkodowanym osobom głuchoniemym. Zawody testowały ich umiejętności i zdolność pracy pod ogromną presją.

Zespół w składzie: Filip Rynkowski, Jakub Kobyliński, Jakub Kruszewski i Sergiy Kyselov, zajął 15. miejsce.

Drużyna reprezentowana przez: Jakuba Kopczyńskiego, Stanisława Mężykowskiego, Mateusza Sosnowego i Jakuba Rydelina, uplasowała się na 8. pozycji.

To ogromny sukces! Miejsce w pierwszej dziesiątce zapewnia im automatyczny udział w przyszłorocznej edycji.

Gratulujemy obu zespołom!