Wymazy dla studentów Szkoły Zdrowia Publicznego

Na całym świecie jak i w Polsce nadal obserwujemy wzrost liczby zakażeń koronawirusem. Wśród chorych są zarówno   osoby zaszczepione przeciw COVID-19 jak i nie zaszczepione.

W związku z tym, iż w ciągu ostatniego miesiąca  zarejestrowano duży wzrost zakażeń COVID -19 zarówno wśród studentów, pacjentów jak i personelu szpitala Szkoła Zdrowia Publicznego w trosce o bezpieczeństwo epidemiologiczne studentów, pacjentów oraz pracowników szpitali podjęła decyzję aby przed rozpoczęciem zajęć klinicznych, zajęć praktycznych i praktyk zawodowych w placówce medycznej (podmiot działalności leczniczej)  w semestrze letnim wszyscy studenci Szkoły Zdrowia Publicznego wykonali wymazy w kierunku Sars-CoV-2.  Podjęte działania podyktowane są  troską o zdrowie w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Test antygenowy wykonywany będzie  bezpłatnie w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie ul. Warszawska 30 w Punkcie Pobrań wymazów SARS-CoV-2 dedykowanym tylko i wyłącznie dla studentów. Punkt pobrań  znajduje się przy Izbie Przyjęć przed głównym wejściem  do nowego budynku szpitala - Kontener. Wymazy można wykonywać  od dnia 21.02.2022 r. w godz. 7.00 – 11.00.

Po godzinie 11.00 wymazy będzie można wykonać w ogólnodostępnym Punkcie Pobrań wymazów SARS-CoV-2 , który znajduje się przy głównym wjeździe do szpitala po prawej stronie ( czerwony budynek – oznaczony  Punkt Pobrań wymazów SARS-CoV-2 ). Test można wykonać  od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 8.00 – 15.00.

Przy zgłoszeniu się do pobrania wymazu w kierunku SARS-CoV-2 należy okazać:

• legitymację studencką
  • dowód osobisty
  • podać: kierunek studiów, rok studiów.

sporządziła:
spec.piel.epidem.