Informacja o wyniku konkursu na stanowisko adiunkta (stanowisko dydaktyczne) w Katedrze Chirurgii

Informacja o wyniku konkursu

na stanowisko adiunkta w grupie pracowników dydaktycznych w Katedrze Chirurgii

Szkoły Zdrowia Publicznego Collegium Medicum

Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie

w trybie art. 119 ust. 3 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce

(t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 478)

Data ogłoszenia konkursu –              15.03.2021 r.

Termin składania ofert –                   15.04.2021 r.

Data rozstrzygnięcia konkursu –       21.05.2021 r.

Liczba zgłoszeń -                              1

Wynik konkursu:

W wyniku przeprowadzonego postępowania konkursowego na stanowisko adiunkta w grupie pracowników dydaktycznych w Katedrze Chirurgii Szkoły Zdrowia Publicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie Komisja Konkursowa jednomyślnie rekomenduje kandydaturę Pana dr n. med. Michała Szostawickiego.

Uzasadnienie:

Do konkursu zgłosił się jeden kandydat. Komisja Konkursowa po zapoznaniu się ze złożoną dokumentacją rekrutacyjną uznała jej kompletność pod względem formalnym.Komisja stwierdziła, że Pan dr n. med. Michał Szostawicki spełnia kryteria konkursowe określone w prowadzonym postępowaniu.

Komisja Konkursowa pozytywnie oceniła osiągnięcia dydaktyczne i organizacyjne kandydata oraz wieloletnie praktyczne doświadczenie w pracy w zawodzie lekarza powiązane z udzielaniem świadczeń zdrowotnych w dziedzinie chirurgii dziecięcej, stwierdzając bardzo dobre przygotowanie merytoryczne do prowadzenia zajęć dydaktycznych realizowanych w Katedrze. Kandydat posiada predyspozycje do pracy badawczo – dydaktycznej oraz rokuje na dalszy rozwój naukowy. Dorobek naukowy Pana dr n. med. Michała Szostawickiego wpisuje się w dziedzinę nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Kandydat posiada specjalizację w dziedzinie chirurgii dziecięcej, oczekiwaną w prowadzonym postępowaniu konkursowym.

Dyrektor Szkoły Zdrowia Publicznego

dr hab. n. med. Jadwiga Snarska, prof. UWM