Informacja o wyniku konkursu na stanowisko asystenta (stanowisko badawczo - dydaktyczne) w Katedrze Pulmonologii

Informacja o wyniku konkursu

Szkoły Zdrowia Publicznego Collegium Medicum

Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie

w trybie art. 119 ust. 3 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce
(t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 478)

Data ogłoszenia konkursu –              14.05.2021 r.

Termin składania ofert –                   14.06.2021 r.

Data rozstrzygnięcia konkursu –       15.06.2021 r.

Liczba zgłoszeń -                              1

Wynik konkursu:

W wyniku przeprowadzonego postępowania konkursowego na stanowisko asystenta w grupie pracowników badawczo - dydaktycznych w Katedrze Pulmonologii Szkoły Zdrowia Publicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie Komisja Konkursowa jednomyślnie rekomenduje kandydaturę Pani dr n. med. Anny Romaszko - Wojtowicz.

Uzasadnienie:

Do konkursu zgłosiła się jedna kandydatka. Komisja Konkursowa po zapoznaniu się ze złożoną dokumentacją rekrutacyjną uznała jej kompletność pod względem formalnym. Komisja stwierdziła, że Pani dr n. med. Anna Romaszko – Wojtowicz spełnia kryteria konkursowe określone w prowadzonym postępowaniu.

Komisja Konkursowa wysoko oceniła osiągnięcia naukowe, dydaktyczne i organizacyjne kandydatki oraz praktyczne doświadczenie w pracy w zawodzie lekarza powiązane z udzielaniem świadczeń zdrowotnych w dziedzinie chorób płuc, stwierdzając bardzo dobre przygotowanie merytoryczne do prowadzenia zajęć dydaktycznych realizowanych w Katedrze. Kandydatka posiada predyspozycje do pracy badawczo – dydaktycznej oraz rokuje na dalszy rozwój naukowy. Bogaty dorobek naukowy Pani dr n. med. Anny Romaszko - Wojtowicz wpisuje się w dziedzinę nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Na szczególne podkreślenie zasługuje dorobek organizacyjny kandydatki, udział w licznych projektach naukowo – badawczych, członkostwo w polskich i zagranicznych towarzystwach naukowych oraz przyznane nagrody i wyróżnienia. Pani dr n. med. Anna Romaszko - Wojtowicz jest w trakcie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie chorób wewnętrznych, czego oczekiwano w prowadzonym postępowaniu konkursowym.

Dyrektor Szkoły Zdrowia Publicznego

dr hab. n. med. Jadwiga Snarska, prof. UWM