Informacja o wyniku konkursu na stanowisko asystenta (stanowisko badawczo - dydaktyczne) w Katedrze Pielęgniarstwa

Informacja o wyniku konkursu

Szkoły Zdrowia Publicznego Collegium Medicum

Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie

w trybie art. 119 ust. 3 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce
(t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 478)

Data ogłoszenia konkursu –              14.05.2021 r.

Termin składania ofert –                   14.06.2021 r.

Data rozstrzygnięcia konkursu –       15.06.2021 r.

Liczba zgłoszeń -                              1

Wynik konkursu:

W wyniku przeprowadzonego postępowania konkursowego na stanowisko asystenta w grupie pracowników badawczo - dydaktycznych w Katedrze Pielęgniarstwa Szkoły Zdrowia Publicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie Komisja Konkursowa jednomyślnie rekomenduje kandydaturę Pana mgr piel. Stanisława Orzechowskiego.

Uzasadnienie:

Do konkursu zgłosił się jeden kandydat. Komisja Konkursowa po zapoznaniu się ze złożoną dokumentacją rekrutacyjną uznała jej kompletność pod względem formalnym. Komisja stwierdziła, że Pan mgr piel. Stanisław Orzechowski spełnia kryteria konkursowe określone w prowadzonym postępowaniu.

Komisja Konkursowa wysoko oceniła osiągnięcia naukowe, dydaktyczne i organizacyjne kandydata oraz praktyczne doświadczenie w pracy w zawodzie pielęgniarza powiązane z udzielaniem świadczeń zdrowotnych w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki, stwierdzając bardzo dobre przygotowanie merytoryczne do prowadzenia zajęć dydaktycznych realizowanych w Katedrze. Kandydat rokuje na dalszy rozwój naukowy, o czym świadczy wszczęty przewód doktorski, posiada predyspozycje do pracy badawczo – dydaktycznej, a bogaty dorobek naukowy Pana mgr piel. Stanisława Orzechowskiego wpisuje się w dziedzinę nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Na szczególne podkreślenie zasługuje bogata dokumentacja potwierdzająca proces podyplomowego rozwoju zawodowego kandydata. Pan mgr piel. Stanisław Orzechowski jest w trakcie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki, czego oczekiwano w prowadzonym postępowaniu konkursowym.

Dyrektor Szkoły Zdrowia Publicznego

dr hab. n. med. Jadwiga Snarska, prof. UWM