Solidarni z Ukrainą

Mieliśmy ten dzień zacząć od wesołego wpisu z pączkami w roli głównej. Nie możemy sobie jednak pozwolić na obojętność. Wojna, która jeszcze wczoraj była "możliwością", dzisiaj jest już rzeczywistością.
Zanim będziemy mogli podzielić się z Wami kilkoma słowami od Rektora Jerzego Przyborowskiego i przedstawimy stanowisko Senatu naszej Uczelni, chcemy już teraz dać wyraz tego, że jesteśmy myślami z Ukrainą i ze wszystkimi Osobami, które martwią się o swoich Bliskich.
Do naszej Wspólnoty Uniwersyteckiej należy spora grupa Osób pochodzących z Ukrainy. Chcemy, żebyście wiedzieli, że w tym trudnym czasie macie wsparcie w społeczności UWM
Sprzeciwiamy się przemocy i destrukcji idei, które są podstawą demokratycznego świata i gwarancją pokoju. Wojnie mówimy "stop!"