UWM Olsztyn solidarny z Ukrainą!

UWM Olsztyn solidarny z Ukrainą! | zrzutka.pl

Szanowna Wspólnoto Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie,

tak jak w swoim oświadczeniu powiedział Jego Magnificencja Rektor dr hab. Jerzy A. Przyborowski, prof. UWM, „(…) obudziliśmy się dzisiaj w nowej rzeczywistości”. Chcemy z całą mocą podkreślić, że my, jako Społeczność Akademicka, z tą rzeczywistością się nie zgadzamy i nigdy zgadzać nie będziemy. Dla naszych wieloletnich Przyjaciół z Łucka oraz całej Ukrainy, z którymi studiujemy, żyjemy oraz współpracujemy, uruchamiamy oficjalną zbiórkę funduszy.

Uzyskane środki przeznaczymy na zakup produktów, które następnie przekażemy do Konsulatu RP w mieście partnerskim Olsztyna, Łucku, z którym jesteśmy w kontakcie. Równocześnie rozpoczynamy stacjonarną zbiórkę artykułów, które mogą być potrzebne mieszkańcom Ukrainy. Przedmioty z niżej załączonej listy prosimy zostawiać w Bibliotece Uniwersyteckiej UWM (ul. Oczapowskiego 12b, 10-719 Olsztyn) oraz na każdym wydziale naszej Uczelni w miejscach wyznaczonych przez poszczególne Rady Wydziałowe Samorządu Studenckiego UWM.

Czego potrzebujemy?

- Koców

- Śpiworów

- Artykułów higienicznych

- Artykułów spożywczych długoterminowych

- Wody mineralnej

- Środków medycznych (w tym maseczek i środków antyseptycznych)

Każda złotówka to gest wsparcia i solidarności z zaatakowanymi przez Rosję. Od naszej ofiarności zależy, ilu Obywatelom Ukrainy uda nam się pomóc.

Zaangażuj się w zbiórkę stacjonarną, pomóż wpłatą i udostępnij dalej, gdzie tylko się da – niech świat widzi, że jesteśmy #SolidarnizUkrainą. Nie będziemy stać biernie, gdy naszym Studentom i ich rodzinom dzieje się krzywda.