Wyróżnienie dla mgr piel. Diany Maniak-Brzezińska w konkursie Queen Silvia Nursing Award

Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych przyznała wyróżnienie dla Diany Maniak–Brzezińskiej, pielęgniarki w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym oraz wykładowcy w Katedrze Pielęgniarstwa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, która zgłosiła pomysł: "Farmaceutyczny asystent seniora – wzornik medykamentów przyjmowanych przez pacjenta.
"Zaprezentowany temat przez panią Dianę Maniak-Brzezińską został wyróżniony z uwagi na możliwość wdrożenia projektu, który realnie wpłynie na bezpieczne stosowanie farmakoterapii osób starszych i cierpiących na demencję" mówi Mariola Łodzińska, Wiceprezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.
Serdecznie gratulujemy innowacyjnego pomysłu i wyróżnienia!
Projekt jest gotowy do zastosowania i wdrożenia, ułatwi seniorom przyjmowanie leków, przełamie ograniczenia osób niesamodzielnych czy cierpiących na demencję, usprawni medykom weryfikację zleconych leków, pomoże w zdiagnozowaniu ilości przyjmowanych leków w tym suplementów diety oraz ułatwi pozyskanie wiedzy na temat liczby i dawek przyjmowanych leków.