Wolontariat lub praca zawodowa w ochronie zdrowia w związku z epidemią wirusa SARS-COV-2

Zasady zaliczania umiejętności praktycznych

W oparciu o rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października 2020 r. oraz zaleceń  Prorektora ds. Kształcenia dr hab. Pawła Wysockiego, prof. UWM  z 4 listopada 2020 r.  studenci studiów przygotowujących do wykonywania zawodów… pielęgniarki, położnej …,dietetyka, ratownika medycznego, którzy w trakcie tego roku akademickiego będą wykonywali czynności w ramach zadań realizowanych przez podmioty lecznicze lub służby sanitarno-epidemiologiczne w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, mogą ubiegać się o zaliczenie części zajęć lub grup zajęć kształtujących umiejętności praktyczne, w tym zajęć praktycznych i praktyk zawodowych, do których w programie studiów zostały przypisane efekty uczenia się obejmujące umiejętności praktyczne, które nabyli w czasie wykonywania tych czynności; czynności te mogą być realizowane zarówno w oparciu o umowę wolontariatu jak i o inne formy pracy.

Zasady ubiegania się o zaliczenie

Student składa wniosek do wicedyrektora ds. studentów i kształcenia Szkoły Zdrowia Publicznego o zgodę na zaliczenie części zajęć/grupy zajęć kształtujących umiejętności praktyczne, praktyk zawodowych/wakacyjnych na podstawie odbytego wolontariatu lub pracy zawodowej. Do wniosku student załącza: Zgłoszenie na realizację zajęć kształtujących umiejętności praktyczne.

Celem zaliczenia części zajęć/grupy zajęć kształtujących umiejętności praktyczne, praktyk zawodowych/wakacyjnych na podstawie odbytego wolontariatu lub pracy zawodowej student składa do kierunkowego koordynatora praktyk zawodowych:

1. skan wniosku podpisanego przez wicedyrektora ds. studentów i kształcenia Szkoły Zdrowia Publicznego o zgodę na zaliczenie części zajęć/grupy zajęć kształtujących umiejętności praktyczne, praktyk zawodowych/wakacyjnych na podstawie odbytego wolontariatu lub pracy zawodowej,
  2. skany dokumentów (umowa wolontariatu/umowa o innej formie pracy,
  3. potwierdzone przez Dyrektora podmiotu leczniczego i zakładowego opiekuna Zaświadczenie - wykaz wykonywanych czynności, określające m.in.: miejsce pracy, termin i godziny pracy oraz opis wykonywanych czynności.

Wicedyrektor ds. studentów i kształcenia
Przewodnicząca zespołu koordynatorów praktyk zawodowych
dr n med. Olga Bielan