Aktualności

Praktyki na kierunku dietetyka należy realizować zgodnie z ramową organizacją roku akademickiego 2021/22 w okresie od 27.06.2022 r. do 04.09.2022 r. Dokumentację potwierdzającą odbycie praktyk należy złożyć w Dziekanacie Szkoły Zdrowia Publicznego nie później niż  5 września 2022 r. Placówki do obywania praktyk mogą być  wybierane przez studentów w trybie indywidualnym, można również skorzystać z rekomendacji  SZP. Posiadamy porozumienia z Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalem Dziecięcym w Olsztynie oraz Miejskim Szpitalem Zespolonym w Olsztynie. Są to miejsca, w których możliwa jest realizacja :

• wstępnych praktyk w szpitalu po roku I,
  • praktyk w poradni dietetycznej i dziale żywienia w szpitalu po II roku,
  • praktyk w szpitalu dla dorosłych,
  • praktyk w szpitalu dziecięcym,
  • praktyk w zakresie technologii potraw,
  • praktyk w poradniach gastroenterologicznych i chorób metabolicznych.

W WSSD należy zgłosić się do Pani mgr Ewy Romankiewicz – Zastępcy Dyrektora ds. Pielęgniarstwa. W MSZ wyznaczonymi osobami do opieki nad studentami są: mgr Julita Richter – Kierownik Działu Żywienia, mgr Anna Szymska – Dietetyk.

Terminy praktyki każdy student ustala indywidualnie z placówką.

Wśród placówek rekomendowanych do odbycia praktyk w domu opieki społecznej   znajduje się również Dom Pomocy Społecznej w Olsztynie przy ulicy Bałtyckiej 37a. Osobą, z którą można się  kontaktować  jest pani mgr Celina Wieczorek – Kierownik Zespołu Pielęgniarek.

W przypadku wątpliwości i pytań dotyczących praktyk, należy kontaktować się z koordynatorem praktyk na kierunku dietetyka dr inż. Małgorzatą Kuśmierczyk (adres email: malgorzata.kusmierczyk@uwm.edu.pl).