Dyplomatorium 2022r.

Za nami po raz pierwszy na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim uroczystość rozdania dyplomów absolwentom Kierunku Położnictwo.

Uroczystość wręczenia dyplomów i ukończenia studiów stacjonarnych pierwszego stopnia dotyczyła absolwentów roczników: 2019-2022,2018-2021,2017-2020; odbyła się w Auli Biblioteki Uniwersyteckiej UWM 21 października 2022 roku o godzinie 11.00

W wydarzeniu obok absolwentów oraz ich najbliższych udział wzięli przedstawiciele władz Uczelni, wykładowcy oraz zaproszeni goście.
 Uroczystość rozpoczęła się od wniesienia lampionu przez studentów. Lampion przypomina o prekursorce zawodu – Florencji Nightingale i symbolizuje życie powierzane w ręce pielęgniarek i położnych. Jako pierwsza głos zabrała Dr hab. n. med. Jadwiga Snarska, prof. UWM, dyrektor Szkoły Zdrowia Publicznego, zauważyła, że dzisiejsi absolwenci musieli zmierzyć się z trudami kształcenia w trakcie pandemii, ale jednocześnie zapewniła, że wykładowcy zrobili wszystko, aby przekazać im dostateczną wiedzę praktyczną

Każdy z absolwentów wypowiedział tekst ślubowania, który stanowi fragment Kodeksu Etyki Zawodowej Pielęgniarki i Położnej Rzeczpospolitej Polskiej, przysięgając rzetelnie realizować obowiązki zawodowe, przestrzegać zasad etyki zawodu, służyć pomocą potrzebującym oraz dbać o honor Uczelni.
 Najbardziej uroczystym momentem był dla nas moment czepkowania absolwentów kierunku  położnictwa, tu nie obyło się bez łez wzruszenia.

T rudno się dziwić, wszak ukończenie studiów - i to jeszcze uprawniających do wykonywania wyjątkowego pod względem misji społecznej zawodu – zawsze jest wzruszające i skłania do refleksji.

W załaczeniu galeria zdjęć i prezentacja wspomnienia absolwentów.