Studenckie Koło Naukowe „Pro Familia”

W dniu 18.04.2024r. odbyło się spotkanie Studentów 2 roku kierunku Położnictwo z Opiekun Koła Naukowego Panią mgr poł. Jowitą Dubel-Mikulską i Kierownik Katedry Poożnictwa Panią dr n. med. Olgą Bielan.

W  trakcie spotkania wybrano Zarząd Studenckiego Koła Naukowego „Pro-Familia” na kierunku Położnictwo Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Zarządowi udzielono absolutorium.

Skład Prezydium Studenckiego Koła Naukowego (SKN):

• Przewodnicząca: Aleksandra Kostrzewa, aleksandra.kostrzewa.1@student.uwm.edu.pl
  • Zastępca 1:     Patrycja Przyborska, patrycja.przyborska@student.uwm.edu.pl
  • Zastępca 2:     Martyna Szóstakowska, martyna.kuczbanska@student.uwm.edu.pl
  • Zastępca 3:     Zuzanna Czarnecka, zuzanna.czarnecka@student.uwm.edu.pl
  • Skarbnik:         Amelia Teska, amelia.teska@student.uwm.edu.edu.pl

Opiekun naukowy Koła: Pani mgr poł. Jowita Dubel Mikulska, jowita.dubel@uwm.edu.pl

Kierownik Katedry Położnictwa: Pani dr n. med. Olga Bielan, olga.bielan@uwm.edu.pl

W trakcie spotkań Członkowie Koła pogłębiają swoją wiedzę i zainteresowania z zakresu położnictwa i ginekologii oraz nauk o zdrowiu poprzez wyłanianie i opracowywanie nowych problemów badawczych, prezentowanie artykułów z dziedziny medycyny, konsultacje z opiekunem i nauczycielami akademickim.

Studenckie Koło Naukowe aktywnie promuje zawód położnej w środowisku akademickim i pozaakademickim, szerzy wiedzę oraz prowadzi działalność badawczą. Aktywnie uczestniczy we wszystkich wydarzeniach promujących Uniwersytet i kierunek Położnictwo , min. : Dni Otwarte UWM,  Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych.

W dniach 17-18 kwietnia br. ogłoszono konkurs na logo SKN "Pro-Familia".  Wpłynęły 4 projekty studenckie. Po głosowaniu przeprowadzonym przez Zarząd Koła wśród jego członków wybrano logo przedstawiające Bociany.

Zwycięzcą Konkursu została Pani Nela Wojak, Studentka 2 roku kierunku Położnictwo

Serdecznie gratulujemy  : )