Holistyczne spojrzenie na poród

Studentki położnictwa: Gabriela Żołądek, Patrycja Mirkowicz i Oliwia Siestrzewitowska miały możliwość uczestnictwa w szkoleniu „Holistyczne spojrzenie na poród” zorganizowanym w Olsztynie przez wertykalnie.com.
Organizatorzy spotkania szeroko omówili jak wielowymiarowa może być opieka położnej nad kobietą w porodzie. Od przygotowania w ciąży, atmosferę i emocje w porodzie, poprzez techniki wspierające fizjologię porodu w I i II okresie, po trudne sytuacje położnicze i sposoby radzenia sobie z nimi. Szczególnie ciekawe okazały się pokazy w jaki sposób używać szala Rebozo.
Jak opisuje Gabrysia:
"Szkolenie podobało nam się bardzo! Pokazało nam w jaki sposób holistycznie spojrzeć na ciążę i poród! Poznałyśmy m.in różne sposoby na rozluźnienie więzadeł w obrębie miednicy oraz dowiedziałyśmy się jak przyjmować porody w pozycjach wertykalnych! Odkryłyśmy wiele nowości, które mamy plan wykorzystać na pewno w przyszłej pracy i być może na praktykach".

Więcej zdjęć ze szkolenia w galerii Katedry.